Vasember 2-Highway to hell
A Vasember 2 készítői nehéz feladat előtt álltak: reprodukálniuk kellett a nagy sikert arató első részt. Köztudott, hogy nem csak képregény-fanatikusok néznek vászonra megálmodott szuperhősös sztorit, de a Vasember azt is elérte, hogy a néző a megtekintése után legszívesebben a város felett röpködött volna a bűnt kutatva.
De hiába a nagy nevek, valójában végig Robert Downey Jr, azaz a Vasember van a középpontban, a mellékszereplőknek csak egy kis szelet jut tehetségük megcsillogtatására. Azonban Downey hozza a tőle megszokott remek formáját és keresve sem találtak volna kitűnőbb színészt Tony Stark megformálására, így gyengécske mellékszereplők ide vagy oda, ő egyedül is elviszi a hátán a filmet. A többi szereplő viszont vagy feledhető alakítást nyújt vagy nincs lehetősége megmutatni, mire képes: a gonosz bőrébe bújtatott Mickey Rourke, aki az egymilliós gázsija mellé állítólag saját kezet kapott karaktere megformálásában, elég kevés szerepet kap, nem érezzük kibontakoztatottnak a karaktert. A másik ellenséget, Hammert Sam Rockwell alakítja, aki ugyan remek a nagyképű ficsúr szerepében, de valódi fenyegetettséget semmiképpen sem jelent Starknak. A jó oldalon ismét feltűnik maga a rendező, Jon Favreau, aki most valóban nagyon jó és okoz a nézőnek jó pár könnyed momentumot. Nem ennyire jó azonban Scarlett Johansson, aki valljuk be, nem kellett volna ebbe a filmbe. A karaktere kevés szerepet kap, és ezzel sem tud mit kezdeni, így Scarlett kisasszony az idomait kivéve felejthető.
A színészi alakításokon túl említést érdemel a forgatókönyv, amit kétség kívül túlzsúfoltak. Annyi eseményt próbáltak ebbe a két órába belegyömöszölni, hogy azok sajnos túlnőtték az időkeretet. Így például a Stark és Pepper (Gwyneth Paltrow) közötti kapcsolat nem kap elég figyelmet, számtalan cívódás és egy csók, ennyi, amit kapunk. De a többi kapcsolat elől is elveszi a teret a rengeteg, néhol feleslegesnek érzett, értelmetlen vita a karakterek közt.
A film körülbelül a közepéig tartja a tempót, aztán maga is elveszíti a fonalat és a fináléra rohanásba kezd. A Vanka és Stark közötti végső összecsapás után csak lélegzetvételnyi időnk marad, és már vége is. Ha tisztességesen kifejtettek volna minden karaktert, minden kapcsolatot, akkor nem 2, hanem minimum 3 órás filmet kaptunk volna.
De hogy mitől jó mégis a Vasember? Attól, hogy egyrészt Downey remek színész és remek Tony Stark, másrészt attól, hogy az akciók még látványosabbak mint az első részben: Vanka a versenypályán vagy Stark és Rhodes harca. Aki valóban Vasember-rajongó, annak nem lesz szíve belekötni a néhol előforduló bakikba (új elem feltalálása a fél ház lerombolásával és még sorolhatnánk) vagy oda nem illő, kissé kínos jelenetekbe sem (Stark lerészegedik) Mert a Vasembernek nem ez a lényege. A lényege az, hogy ugyanúgy, ahogyan az első rész után, most is szeretnénk páncélt húzni vagy ha nincs kedvünk repülni, akkor egyszerűen csak sörözni egyet Tony Starkkal.